Jak wykorzystać sekcję Podobne pytania (People also ask) dla lepszych wyników SEO? – 3 Proste kroki

Sekcja „Podobne pytania” to skarbiec dodatkowej wiedzy na temat tego w jaki sposób Google próbuje odpowiedzieć na intencje użytkownika. Możesz w prosty sposób wykorzystać ją do poprawienia wyników Twojej strony internetowej. Posłużymy się tutaj przykładem słowa kluczowe „jak wybrać słuchawki” oraz wdrożeniem tego rozwiązania na sklepie x-kom.pl, które zauważyłem w Google na wysokich pozycjach z wynikiem rozbudowanym o sekcję FAQ.

Krok 1 – Wybierz słowo kluczowe i sprawdź pytania w sekcji „Podobne pytania” (People also ask)

Jak sam widzisz w pierwszym widoku Google proponuje użytkownikom 3-4 pytania i odpowiedzi w formie rozwijanej listy. Kiedy użytkownik wybierze jedno z nich Google automatycznie wygeneruje dodatkowe 2-3 pytań, które będą pogłębiały temat. Dzięki temu możesz tam znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju zapytań użytkowników i treści, które Google próbuje wyświetlić w swoich wynikach. Wystarczy wybrać odpowiednie i adekwatne do Twojej podstrony.

sekcja podobne pytania
Widok sekcji „Podobne pytania” dla słowa kluczowego „jak wybrać słuchawki”

Krok 2 – Wybierz adekwatne pytania i odpowiedz na nie na Twojej stronie rankującej na wybrane słowo kluczowe

Kiedy wybrałeś najlepsze pytania dla Twojej witryny musisz na nie odpowiedzieć na swojej stronie. Pamiętaj, aby na stronie było widoczne zarówno pytanie, jak i odpowiedź. Oczywiście możesz użyć podobnych rozwiązań do Google (lista rozwijana) lub odpowiedzieć na te pytania w formie artykułu gdzie pytanie będzie jednym ze śródnagłówków.

x kom sluchawki
Widok sekcji FAQ dla podstrony gdzie znajdziemy listing słuchawek bezprzewodowych dla domeny x-kom.pl

Krok 3 – Wprowadź na stronę dane strukturalne dotyczące sekcji FAQ

Ostatnim krokiem będzie wdrożenie danych strukturalnych FAQPage dla pytań i odpowiedzi, które umieściliśmy na naszej stronie. Pozwoli to robotom wyszukiwarki lepiej zinterpretować i zrozumieć nową sekcję. Dane w prosty sposób wygenerujesz pod adresem https://technicalseo.com/tools/schema-markup-generator/ i sprawdzisz ich poprawność na stronie https://validator.schema.org/.

faq
Dane strukturalne na stronie x-kom.pl dotyczące sekcji FAQ
Obrazek domyślny
Tomek Sikora

Specjalista SEO z kilkuletnim doświadczeniem. W czasie swojej pracy prowadziłem projekty pozycjonowania około 200 stron internetowych. Były to zarówno małe lokalne firmy, duże ogólnopolskie przedsiębiorstwa, a także międzynarodowe korporacje.

Artykuły: 12