Jak zdobyć Ahrefs za darmo w 5 krokach?

Ahrefs za darmo? Teraz skorzystasz z Ahrefs Webmaster Tools for Free!

Ahrefs to potężny zestaw narzędzi, które mają na celu wspomaganie procesów i specjalistów SEO na całym świecie. To oprogramowanie, które pomoże we wszystkich aspektach SEO: analiza linków i słów kluczowych, audyty techniczne czy weryfikacja treści – to, i wiele więcej znajdziesz w środku. Oczywiście dostęp do narzędzi tak przydanych i rozbudowanych najczęściej jest płatny. Podstawowy pakiet Ahrefs rozpoczyna się od 99$ miesięcznie.

Jest jednak możliwość korzystania z Ahrefs za darmo!

Jak skorzystać z Ahrefs za darmo?

Ahrefs zdając sobie sprawę, że ich głównymi klientami są agencje posiadające wielu klientów postanowiło udostępnić część możliwości tego pakietu dla pojedynczych właścicieli stron. Dzięki temu jeśli jesteś właścicielem strony lub posiadasz dostęp do jej Google Search Console możesz połączyć się z Ahrefs Webmaster Tools.

Jaka z tego korzyść dla Ahrefs? Dlaczego Ahrefs za darmo jest dostępny dla wszystkich indywidualnych użytkowników? Większy dostęp do początkujących użytkowników i specjalistów SEO oraz możliwość zapoznania się z danymi Google Search Console, które sprawią, że narzędzie Ahrefs będzie działało jeszcze lepiej szczególnie pod kątem analizy słów kluczowych i widoczności organicznej.

Jak połączyć swoją stronę z Ahrefs Webmaster Tools?

 1. Wejdź na stronę Ahrefs Webmaster Tools dostępną pod adresem: https://ahrefs.com/webmaster-tools
 2. Wciśnij przycisk „Sign up for free” i przejdź procedurę rejestracji za pomocą konta Google (najlepiej tego połączonego z Google Search Console), Facebook lub tradycyjnie mailem.
 3. Importuj swój projekt z Google Search Console (najwygodniejsza opcja) lub dodaj go ręcznie i zweryfikuj posiadanie dostępu do domeny (DNS, plik lub meta-tag)
 4. Wybierz projekt oraz opcję dla pierwszego audytu technicznego, regularnych aktualizacji crawla czy analizy linków wychodzących
 5. Korzystaj z darmowej wersji Ahrefs!
ahrefs webmaster tools connection
Importowanie danych z GSC i podłączenie strony do Ahrefs

Co oferuje Ahrefs Webmaster Tools i z jakich narzędzi możesz skorzystać za darmo?

Site Explorer

 • Przegląd (Overview) domeny – Informacje na temat estymowanego ruchu, liczby słów kluczowych czy domen linkujących. Da Ci to informacje jak Twoja strona zmienia się pod kątem organicznej widoczności i profilu linkowego.
 • Profil linków (Backlink profile) – Rozszerzone informacje na temat linkujących domen i pojedynczych linków kierujących do Twojej domeny. Możesz zobaczyć i przeanalizować każdy link wyłapany przez crawlery Ahrefs.
 • Wyszukiwanie organiczne (Organic Search) – Organiczne słowa kluczowe, ich popularność, poziom trudności i pozycje, a także analiza widoczności różnych sekcji witryny, podstron czy konkurencji.
 • Wyszukiwanie płatne (Paid Search) – Informacje na temat słów kluczowych dla których Twoja strona posiada wykupione reklamy Google AdWords.
 • Podstrony (Pages) – Ranking i informacje na temat konkretnych adresów URL Twojego serwisu z uwzględnieniem widoczności lub profilu linkowego.
ahrefs site overview
Domyślny widok Site Explorer – Overview 2.0 w Ahrefs

Site Audit

ahrefs healthscore
Graficzna prezentacja wyniku Health Score od Ahrefs

Narzędzie pozwalające na pełen crawl Twojej strony w którym poznasz błędy dotyczące linkowania wewnętrznego, przekierowań (3XX), odpowiedzi serwera (2XX, 4XX, 5XX), atrybutów hreflang, nagłówków Hx, meta-tytułów i meta-opisów i innych aspektów technicznego funkcjonowania witryny internetowej.

Audyty można przeprowadzać jednorazowo lub planować regularne analizy dzięki, którym będziesz mógł na bieżąco kontrolować techniczny stan Twojej strony internetowej.

Czego nie znajdziesz w Ahrefs Webmaster Tools? Które narzędzia Ahrefs są dostępne tylko w płatnej wersji?

Przede wszystkim nie możesz sprawdzać widoczności i profilu linkowego Twojej konkurencji. Jest to jedna z podstawowych funkcji Ahrefs z której korzystam każdego dnia. Dla swoich domen mam dostęp do Google Search Console czy Google Analytics i znam jakie są wyniki ruchu organicznego, jakie słowa kluczowe zdobywają najlepsze pozycje i jakie linki kierują do mojej domeny. Nie jestem w stanie sprawdzić tych danych dla konkurencji i wtedy z pomocą przychodzi Ahrefs. Mam tutaj dane, które mogę porównywać miedzy wieloma domenami. Analiza konkurencji to jeden z najważniejszych procesów w kontekście projektu SEO. Od konkurencji możemy się sporo nauczyć, powinniśmy wiedzieć jakie słowa kluczowe są dla nich priorytetowe pod kątem generowanego ruchu, jak wygląda ich sytuacja techniczna czy profil linkowy.

Narzędzia z których nie skorzystamy w bezpłatnej wersji Ahrefs:

 • Brak możliwości analizy konkurencji
 • Brak dostępu do analizy linków wychodzących w Site Overview
 • Ograniczone możliwości esportu danych
 • Keyword Explorer do analizy i wyszukiwania nowych słów kluczowych
 • Rank Tracker do codziennego śledzenia pozycji słów kluczowych również nie jest dla nas dostępny
 • Content Explorer służący do odkrywania i analizy treści publikowanych w sieci
 • i kilka innych mniejszych narzędzi z pakietu Ahrefs

Podsumowując: Wszystkich posiadaczy swoich prywatnych stron internetowych z podstawowymi potrzebami SEO takimi jak analiza widoczności i profilu linkowego zachęcam do skorzystania z możliwości Ahrefs Webmaster Tools. Obok Google Search Console będzie to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat swojej strony internetowej i pomoc w początkowych krokach naszego projektu pozycjonowania organicznego. W kolejnych etapach projekt SEO może wymagać jednak dokupienia płatnej wersji oprogramowania Ahrefs lub innego softu. Jeśli chcesz poznać inne wartościowe narzędzia z których korzystam sprawdź wpis: https://monsterseoagency.com/narzedzia-seo-ktorych-uzywam/.

Obrazek domyślny
Tomek Sikora

Specjalista SEO z kilkuletnim doświadczeniem. W czasie swojej pracy prowadziłem projekty pozycjonowania około 200 stron internetowych. Były to zarówno małe lokalne firmy, duże ogólnopolskie przedsiębiorstwa, a także międzynarodowe korporacje.

Artykuły: 12